RACiNG DIET (Yarışmaya Hazırlık)

Yarışmaya katılacak süs tavuklarında, istenilen genetik performanslarının ortaya çıkarılması ve yarışmada arzu edilen derecelerin alınabilmesi adına destek amaçlı; desen, kalıp, kondüsyon, tüy kalitesi ve sindirim sistemini destekleyen diyetetik tamamlayıcı yüksek performans katkısıdır.

  • Tahılların protein, amino asit, vitamin ve mineral eksiklerini tamamlar.
  • Probiyotik ve prebiyotik katkılıdır, tahılları enerji yönünden dengeler,tüm enerji ihtiyaçlarını karşılar.
  • Kanatlıların genetik kapasitelerine uygun şekilde büyüme hızı ve performans göstermelerini sağlar.

 

KULLANIMI:

5 hayvana 1 kapak ölçek olacak şekilde, mevcut kullandığı yemin 500 gr miktarı ile karıştırılır. İçerisine 2 yumurta, yarım çay bardağı sıvı yağ, 1 su bardağı ılık su ilave edilerek harmanlanır. Bu karışım 5 hayvanın 1 günlük tüketimi için hazırlanmıştır. Yarışmaya katılana kadar haftada 2 kez uygulama tekrarlanır.

Yarışma Tavuklarda Beslenme ve Bakım

Tavukçulukta başarı, genetik özelliklerden başka iyi bir bakım ve besleme ile mümkündür. Bakım ve besleme koşulları uygun olmadığı sürece beklenen verime ulaşılmaz. Beslenme hem yumurtanın hem de etin kaliteli olması bakımından çok önemlidir.Tavuk yetiştiriciliğinde en önemli şey yemdir. Yemin dozu ve kalitesi, eti ve yumurtayı çok önemli bir biçimde etkiliyor. Bu yüzden yem alırken, yemin içeriğinin ve cinsinin torba üzerinde belirtilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Kötü kokmamalı, kuru ve bir örnek olmalıdır.

Bunların yanı sıra tavuklara arada kireç ihtiyaçlarını gidermek için kireç, sindirim sistemleri için de küçük taş parçaları verilir. Kullanılan yumurtaların kabukları kümese konmak suretiyle de tavukların kalsiyum ihtiyaçları giderilebilir. x-force takviyeleri ile yapaçağinız bakim emeğinizin karşılığını almanıza yardımcı olacaktır

Çok sıcağa da çok soğuğa da dayanamazlar. Onlar için en uygun ısı 18-22 °C arasıdır. Kümeslerin içi aydınlık olmalı fakat direkt güneş ışığı almamalıdır.

Kümese bakıcı haricinde kimse girmemelidir. Girerken ayaklar kireçli bir havuza batırılmalı ya da galoş giyilmelidir.                                                                                                                                Tavukların sağlığı kümese kuş, fare, kedi gibi hastalık taşıyan hayvanlar sokulmamalıdır.                                                                                                                                                                                           Ölen hayvanlar imha çukuruna gömülmeli ya da yakılarak çevreye hastalık bulaşması önlenmelidir.